Nasze Przedszkole

Szanowni Rodzice,

Witamy na stronie internetowej Niepublicznego Przedszkola Ukryty Dar dla dzieci autystycznych i niepełnosprawnych. Przedszkole działa od 01.09.2014 r. w Dębicy przy ulicy Strażackiej 5. Zapraszamy zainteresowanych rodziców do odwiedzenia naszej placówki.

Przedszkole zostało stworzone z myślą o wspieraniu rozwoju i terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zajęcia prowadzone w przedszkolu pozwalają się wyciszyć i skoncentrować, co niewątpliwie jest naszym priorytetem.

Nasze sale są wyposażone w odpowiednie pomoce dydaktyczne, choć nie brakuje w nich również zabawek, gier i książek, co pozwala na pielęgnowanie i rozwijanie zainteresowań naszych przedszkolaków.

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia terapeutyczne dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci:

• terapia pedagogiczna (indywidualna, grupowa)
• logopedia;
• muzykoterapia;
• małe formy teatralne;
• gimnastyka korekcyjna;
• metoda ruchu rozwijającego wg. W. Sherborne;
• terapia ręki;
• zajęcia w wodzie metodą Hallwick;
• kinezjologia edukacyjna;
• terapia zajęciowa;
• choreoterapia;

Zajęcia dodatkowe:
• język angielski;
• rytmika;

Mocne strony przedszkola:

• dbamy o wszechstronny rozwój dziecka
• posiadamy wykwalifikowaną kadrę specjalistów
• pracujemy metodą: Stosowanej Analizy Zachowań (terapia behawioralna)
• wykorzystujemy metody pracy dostosowane do dzieci z innymi niepełnosprawnościami
• prowadzimy zajęcia indywidualne i w małych grupach